Aktualności

Najważniejsze informacje

Warszawski Dzień Konia 2019

Podczas Warszawskiego Dnia Konia, który odbył się w niedzielę 6 października 2019 w Łazienkach Królewskich w Warszawie odwiedziło nas ponad 10 000 osób! 

W trakcie kilku godzin dynamicznych pokazów można było zobaczyć występ Teatru Konnego Cabriolla, pokaz powożenia zaprzęgami 4, 5 i 6 konnymi w wykonaniu M.K. Szuster, Musztrę Szwoleżerów w wykonaniu Szwadronu Honorowego 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego, gonitwę Hubertus kończącą sezon jeździecki, pokaz jazdy w damskim siodle w wykonaniu Mistrzyni Polski Danuty Konończuk i jej partnerów oraz pokaz kaskaderski w wykonaniu La Pattat Dutka & Franczak Horse Show.

W ten dzień świętowaliśmy również 55-lecie W-MZJ co było okazją do wręczenia nagród zasłużonym działaczom, podsumowaliśmy I edycję Mazowieckiego Talentu Jeździeckiego dla najmłodszych zaczynających swoją przygodę z jeździectwem, wysłuchaliśmy historii wyścigów konnych na Służewcu działających od 80-lat oraz oglądaliśmy pokazy historycznej i współczesnej mody jeździeckiej.

Wszystko na koniach lub o koniach!

Wszyscy chętni mogli skorzystać z fotobudki, oprowadzanek na kucykach, specjalnej strefy zabaw dla dzieci odwiedzić stoiska artystów, ośrodków jeździeckich i sponsorów.

Dostaliśmy wiele podziękowań za przyjętą formułę będącą świetną promocją jeździectwa na Mazowszu. Dziękujemy partnerom w tym Urząd Marszałkowski woj. Mazowieckiego, Łazienki Królewskie i Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna, partnerom strefy dziecka Metlife, Slimebox, stajni Agrofarma oraz sponsorom – firmom Adamed, Bentley, Concordia, Decathlon, Totalizator Sportowy, Wyścigi Służewiec.

Dziękujemy również TVP Pytanie na Śniadanie, którzy od rana zapraszali Państwa na nasze wydarzenie oraz innym mediom, które licznie przybyły relacjonować Warszawski Dzień Konia.

Niebawem pełna galeria zdjęć z wydarzenia a tymczasem prezentujemy filmik @TV POLAND IN, który poszedł w świat.

Do zobaczenia za rok!

https://www.youtube.com/watch?v=iXInUNPQzdw&feature=share&fbclid=IwAR1A4zATCaeUiknb-UoC491AJ0ytUYvaRo18GZZUngrRDqR5IiCGokvMElU