Aktualności

Najważniejsze informacje

Pomocowe rządowe rozwiązania prawne dla przedsiębiorstw - tzw. Tarcza 1.0

Szanowni Państwo,

wiele ośrodków czy trenerów prowadzi swoją działalność jako firmy jednoosobowe czy mikro przedsiębiorstwa. W załączniku przedstawiamy w miarę możliwości prosto opracowaną instrukcję jak należy skorzystać z oferowanych przez Rząd Polski pomocy w czasie epidemii. Aktualnie przedstawiamy rozwiązania w ramach tzw. Tarczy 1.0.Dodatkowe rozwiązania które należy przedyskutować z księgowymi i są bardziej skomplikowane to sprawy podatkowe:

W telegraficznym skrócie odnośnie podatku PIT/CIT/VAT/PCC - bardziej szczegółowe opracowania również posiadamy, jednak prosimy o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :

1.       Możliwość odroczenia wpłaty zaliczek na podatek od wynagrodzeń w związku z pandemią koronawirusa.

2.       Możliwość rezygnacji z zaliczek uproszczonych w związku z pandemią koronawirusa  

3.       Możliwość rozliczenia straty za 2020 r. z dochodem za 2019 r. w związku z pandemią koronawirusa

4.       Nieuwzględnianie przy obliczaniu zaliczki na podatek dochodowy tzw. złych długów w związku z pandemią koronawirusa

5.       Zwolnienie od PCC pożyczek dla przedsiębiorców w następstwie pandemii koronawirusa do dnia 31 sierpnia 2020 r.

6.       Wydłużenie terminu na złożenie zawiadomienia o dokonaniu zapłaty na rachunek niezamieszczony w wykazie podatników VAT, o którym mowa w art. 96b ust. 1 ustawy o VAT (z 3-dniowego do 14-dniowego)

7.       Odroczenie do 13 lipca 2020 r. obowiązku zgłoszenia informacji do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych;

8.       Przesunięcie matrycy VAT z 1 kwietnia na 1 lipca 2020;

 

Jak wiemy trwają prace nad kolejną wersją gdzie przewidziano subwencje również dla Stowarzyszeń, będziemy Państwu prezentować analogiczne podsumowanie po Świętach.

Zarząd W-MZJ jest do Państwa dyspozycji.

Attachments:
Download this file (tarcza 1.0.1.pdf)Rozwiązania Tarczy 1.0[ ]793 kB