Aktualności

Najważniejsze informacje

Podsumowanie dnia z W-MZJ 11 grudnia 2017

11 grudnia w Warszawie odbył się dzień z W-MZJ - spotkanie rozpoczęło się o 7:30 konferencją dla szkoleniowców, potem przyszła kolej na nadzwyczajny zjazd, a na końcu odbyło się zebranie kalendarzowe. Co udało się ustalić i jak sprawdziła się taka formuła? 

Dzień z W-MZJ

11 grudnia to był prawdziwy maraton, zorganizowany przez Zarząd Warszawsko-Mazowieckiego Związku Jeździeckiego. Już o 7:30 rozpoczęła się rejestracja uczestników konferencji dla szkoleniowców, o 15:30 zaczęto wydawać mandaty na nadzwyczajny zjazd, a godzina 20 to zakończenie zebrania kalendarzowego.

Konferencja szkoleniowa to niewątpliwie najważniejszy punkt tego dnia. Cztery wykłady, podczas których osoby szkolące zdobywały wiedzę z zakresu planowania treningu, psychologii człowieka i psychologii konia, którą później będą mogły wykorzystać przy planowaniu i prowadzeniu treningów dla swoich podopiecznych. W wydarzeniu wzięło udział blisko stu słuchaczy i jak się okazało, zapotrzebowanie na takie spotkanie było bardzo duże nie, nie tylko na Mazowszu. Ponieważ dotarło do nas wiele głosów, że środowisko oczekuje tego typu szkoleń, już dziś Prezes WMZJ zadeklarował, że w planie jest organizacja kolejnych.

Statut i kalendarz

Drugim etapem dnia z W-MZJ było nadzwyczajny zjazd statutowy delegatów z Mazowsza. Wymogi ustawy, jak i chęć unowocześnienia działania Zarządu wymusiły wprowadzenie drobnych zmian w statucie największego w Polsce wojewódzkiego Zawiązku Jeździeckiego. Dzięki obecności 45 delegatów udało się uzyskać wymagane kworum i przyjąć zaproponowane przez Komisję Statutową zmiany. Milowe kroki to ograniczenie kadencyjności prezesa oraz wprowadzenie możliwość głosowań elektronicznych Zarządu. Jednak jak zapowiedziała Komisja Statutowa, to pierwszy krok na drodze „reform”. Dokument przyjęty przez delegatów to jedynie drobna korekta statutu opracowanego na początku lat 90. XX wieku, i przygotowywany jest całkowicie nowy Statut, który będzie odpowiedzią na wymagania dzisiejszego rynku jeździeckiego.

Zakończenie dnia to zebranie kalendarzowe z organizatorami imprez na Mazowszu. Już dziś wiemy że zawody w naszym województwie rozpoczną się pod koniec stycznia a ostatnie zostaną rozegrane w ostatni weekend grudnia. Bardzo cieszy stała wysoka ilość imprez, nowi organizatorzy zawodów oraz ciągły rozwój rynku jeździeckiego na Mazowszu.

Dziękujemy wszystkim za udział w dniu  z W-MZJ, i zapraszamy na wszystkie wydarzenia organizowane przez Nasz Związek. Kolejna okazja do spotkania to podsumowanie sezonu które odbędzie się 10 stycznia w Centrum Olimpijskim. Do zobaczenia!

Attachments:
Download this file (MazowieckiZJ_11.XII.2017.pdf)Prezentacja p. Marznny Herzig[ ]3179 kB