Działania nadzwyczajne Zarządu w czasie epidemii

Szanowni Państwo,

Z olbrzymim smutkiem i obawami przyglądamy się obecnej sytuacji w jakiej pogrążony jest cały świat. Zdajemy sobie sprawę jak druzgocące mogą być skutki takiego stanu rzeczy, również dla naszej branży. Dostajemy coraz więcej sygnałów od stajni, ośrodków czy też klubów które są w dramatycznej sytuacji ekonomiczno finansowej. Wierzymy że jest to moment w którym nasze środowisko stoi przed wyzwaniem pokazanie prawdziwej siły wspólnoty.

Zarząd W-MZJ jest do Państwa dyspozycji, oraz podejmuje działania mające na celu pomoc członkom naszego Stowarzyszenia. Poniżej przedstawiamy zestawienie pilnych uchwał elektronicznych podjętych w ostatnich dniach, które były niezbędne w tym wyjątkowym czasie

1) ZAWIESZENIE POSIEDZEŃ ZARZĄDU

W związku z pandemią koronawirusa Zarząd zawiesza posiedzenia do końca kwietnia 2020 sprawy pilne będą regulowane w drodze elektronicznej.

2) FUNDUSZ POMOCOWY

Zarząd podejmuje decyzję o przeznaczeniu wszystkich składek członkowskich za rok 2020 na poczet stworzeniu funduszu pomocowego dla członków W-MZJ, trenerów, sędziów i jeźdźców których sytuacja w związku z epidemią koronawirusa będzie wymagała wyjątkowej pomocy W-MZJ. Kwota zablokowana na ten cel w budżecie na rok 2020 to 25 000 zł.
3) ZAKUP LICENCJI PROGRAMU ZOOM

Zarząd W-MZJ w związku z epidemią koronawirusa podejmuje decyzję o zakupie licencji programu ZOOM na okres 12 miesięcy w kwocie 344 euro brutto. Konieczność zakupienia licencji wynika z faktu prowadzenia regularnych spotkań Zarządu w czasie epidemii, konsultacji z prawnikami, organizacji szkoleń i spotkań z członkami W-MZJ.

4) SZKOLENIA ON-LINE

Zarząd W-MZJ przeznacza kwotę 4 000 zł na wynagrodzenie dla osób prowadzących szkolenia on-line. Szkolenia będą realizowane po akceptacji merytorycznej wartości przez dział szkolenia lub kolegium sędziów. Celem projektu jest wsparcie osób oficjalnych (trenerów, sędziów etc.) które z dnia na dzień mogły utracić środki utrzymania, w związku z ograniczeniami wprowadzonymi w celu opanowania epidemii korona-wirusa.

5) ZWROT OPŁAT ZA WPIS DO KALENDARZA W-MZJ

Zarząd podejmuje decyzję o automatycznym zwrocie opłat za wpis do kalendarza W-MZJ ws. zawodów zaplanowanych od dnia obowiązywania epidemii do końca czerwca.

6) WSPÓŁPRACA Z PRAWNIKIEM

Zarząd podejmuje decyzję współpracy z mecenasem Łukaszem Walterem w celu uzyskania opinii nt. dokumentu dobrych praktyk dla członków W-MZJ w walce z koronawirusem. Celem współpracy jest wypracowanie wytycznych dla klubów, organizacja spotkania dla członków W-MZJ (w formie wideo-konferencji), bieżące monitorowanie aktów prawnych w związku z panującą epidemią.

7) SPRZEDAŻ MATERIAŁÓW PROMOCYJNYCH NA RZECZ ZASILENIA FUNDUSZ POMOCOWEGO

Zarząd podejmuje uchwałę o sprzedaży bluz i innych artykułów z logo W-MZJ. Wszystkie zyski pochodzące ze sprzedaży bluz i zostaną w całości przekazane na cele statutowe i zasilą fundusz pomocowy W-MZJ.

Prezes i Zarząd W-MZJ jest do Państwa dyspozycji.

Załączniki do pobrania