VADEMECUM - MAZOWIECKI JUMPING MASTER 2024

O cyklu Mazowiecki Jumping Master:

Mazowiecki Jumping Master (MJM) to nowa inicjatywa Warszawsko – Mazowieckiego Związku Jeździeckiego, której celem jest rozwijanie rywalizacji sportowej licencjonowanych zawodników, klubów i szkoleniowców zrzeszonych w W-MZJ.  Na podstawie wyników uzyskiwanych przez pary jeździec – koń prowadzony jest ranking w kilku kategoriach indywidualnych, klubowej a także ranking szkoleniowców (na postawie wyników uzyskiwanych przez ich podopiecznych). Nie została wyznaczona pula zawodów objętych cyklem MJM – ranking obejmuje wszystkie zawody regionalne (min. dwudniowe) i ogólnopolskie  a także łączone zawody ZO+ZR, ZR+ZT odbywające się na Mazowszu w okresie pomiędzy 1 marca a 10 listopada.

Cykl kończy się zawodami finałowymi odbywającymi się w formacie Play-Off do których kwalifikuje się 50 najlepszych zawodników z każdej kategorii indywidualnej oraz 10 najlepszych klubów, które do zawodów finałowych wystawiają drużyny składające się z trzech par.
Formuła Play-Off zapewni niespotykany wcześniej w naszym regionie poziom rywalizacji a ufundowana przez W-MZJ pula nagród finansowych w wysokości ponad 60.000 PLN stawia te zawody w gronie najwyżej dotowanych finansowo imprez rangi regionalnej w Polsce.
Finansowanie cyklu (wraz z gwarantowaną przez W-MZJ pulą nagród Play-Off Finału) pochodzi w całości z Funduszu Rozwoju Jeździeckiego W-MZJ oraz od partnerów i sponsorów.

Regulamin cyklu MJM

Kategorie:

Mazowiecki Jumping Master rozgrywany jest w kategoriach:

Pony Master
Kategoria przeznaczona dla zawodników w wieku od 8 do 16 lat startujących na kucach o wzroście maksymalnym 149cm w podkowach (gr. D). Start zawodnika na kucu w tej kategorii nie wyklucza startu na dużym koniu w pozostałych kategoriach indywidualnych. Wysokość konkursów zaliczanych do rankingu zależy od wzrostu kuca.
Zobacz Ranking

Bronze Master
Klasyfikowani są wyłącznie zawodnicy posiadający licencję wstępną (BW) startujący na dużych koniach. Punktować można w konkursach od 80 do 100cm.
Zobacz Ranking

Silver Master
Kategoria przeznaczona dla zawodników z licencją B3 startujących na dużych koniach. Do klasyfikacji zaliczane konkursy od 110 do 125cm.
Zobacz Ranking

Gold Master
Kategoria dla zawodników z licencją B2 lub B1, którzy punktują w konkursach od kl. N do C1.
Zobacz Ranking

Top Klub
Do rankingu MJM zaliczane najlepsze wyniki reprezentantów danego klubu.
Zobacz Ranking

Best Coach
Klasyfikacja najlepszych szkoleniowców tworzona na podstawie wyników indywidualnych ich podopiecznych.
Zonacz Ranking

 

Więcej o kategoriach MJM przeczytasz TUTAJ.

Play-Off Finał MJM:

Play-Off Finał MJM to trzydniowe, halowe zawody w ciekawej formule Play-Off.

Kwalifikacje
Do startu w Play-Off Finale w kategoriach indywidualnych przystępuje 50 najlepszych zawodników z rankingu końcowego MJM i trzyosobowe drużyny 10 najlepszych klubów z rankingu końcowego.
Wszystkie zakwalifikowane pary i kluby przystępują do Play-Off Finału z zerowym dorobkiem punktowym – dzięki temu każdy startujący w finale ma takie same szanse na końcowe zwycięstwo.

Lista rezerwowa
W przypadku, gdy któraś z zakwalifikowanych par nie zgłosi swojego udziału w Play-Off Finale jej miejsce może zająć kolejna para z rankingu. Lista rezerwowa obejmuje 10 najlepszych, niezakwalifikowanych par. Zawodnicy z listy rezerwowej zgłaszają się do Play-Off Finału – jeżeli nie wystąpią w finale startują w towarzyszących Finałowi zawodach regionalnych.

Przebieg finału
Play-Off Finał MJM w kategoriach Bronze, Silver, Gold rozgrywany jest w pięciu rundach – po dwie rundy pierwszego i drugiego dnia zawodów oraz jedna runda ostatniego dnia zawodów.
W Rundach I – III starują wszyscy zakwalifikowani do finału zawodnicy. Do rundy VI przystępuje (ponownie z czystym kontem punktowym) 30 najlepszych par sklasyfikowanych po Rundzie III.
Do Rundy V kwalifikuje się 20 najlepszych par Rundy IV, które walczą o końcowe zwycięstwo w cyklu. Dla połowy startujących w Rundzie V (10 najlepszych par cyklu MJM) W-MZJ funduje nagrody finansowe.

Play-Off Finał MJM w kategorii Pony Master rozgrywany jest w pięciu rundach – po dwie rundy pierwszego i drugiego dnia zawodów oraz jedna runda ostatniego dnia zawodów.
Rundy I – III to dwa konkursy z oceną stylu jeźdźca i jeden konkurs dokładności. Do Rundy IV i V (konkursy dokładności) kwalifikuje się 30 par z najmniejszą sumą punktów karnych po Rundach I – III. Zwycięzcą cyklu zostaje para z najmniejszą sumą punktów karnych ze wszystkich rund – w przypadku takiej samej sumy punktów karnych o wyższym miejscu w klasyfikacji finałowej decyduje wyższe miejsce z rankingu końcowego MJM (10.11.2024). W-MZJ funduje nagrody dla 10 najlepszych par cyklu.

Play Off-Finał kategorii Top Klub to konkurs drużynowy rozgrywany ostatniego dnia zawodów. Zakwalifikowane kluby wystawiają drużyny składające się z trzech par.
Pary pokonują ten sam parkur (konkurs dokładności) o parametrach dostosowanych do warunków kategorii w której punktowali członkowie drużyny. Wygrywa drużyna, która uzyska najmniejszą sumę punktów karnych, a w przypadku takiej samej sumy punktów karnych o wyższym miejscu decyduje lepsza pozycja klubu w rankingu końcowym MJM z dnia 10.11.2024. Trzy najlepsze drużyny otrzymują nagrody finansowe ufundowane przez W-MZJ.

W-MZJ funduje nagrody określone w Regulaminie MJM – dzięki naszym partnerom i sponsorom pula nagród Play-Off Finału może się zwiększyć.