Szanowni Państwo, W imieniu Polskiego Towarzystwa Hipiatrycznego chciałbym zaprosić do udziału w XVI Międzynarodowej Konferencji Hipiatrycznej PTH.

Konferencja odbędzie się w dniach 12-14 października 2023 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Współorganizatorami są Tor Służewiec i Polski Klub Wyścigów Konnych – PKWK oraz organizacje krajowe i międzynarodowe, jak FEI.
Konferencja jest wydarzeniem na skalę europejską. Poprzedzi ją spotkanie Zarządu Federation of European Equine Veterinary Associations – FEEVA w dniu 10 października, a 11 października zjazd sprawozdawczo wyborczy FEEVA. Uczestniczyć w nim będą przedstawiciele z blisko 30 krajów.
W związku z powyższym, konferencja zyskuje rangę wydarzenia wspólnego dla PTH i FEEVA, czyli European Equine Veterinary Meeting of the Year. Wykładowcami są najwyższej klasy specjaliści z USA i Europy, w tym przedstawiciel FEI pani Caterina Termine.
Dwa dni przewidziane są wyłącznie dla lekarzy weterynarii i studentów kierunku weterynaria. W dniu 13 października 2023 odbędzie się Gala Dinner.
Trzeci dzień (sobota) jest dniem dla osób zainteresowanych końmi i jeździectwem.
Tematyka obejmująca dobrostan koni i bioasekurację z pewnością zainteresuje zarówno lekarzy weterynarii PZJ, jak i zawodników, trenerów, właścicieli oraz hodowców koni.
Szczegóły są dostępne na stronie www.pevacongress.eu.
Z poważaniem
Lucjan Witkowski
Prezes PTH