W miniony weekend Stado Ogierów w Łącku mogło gościć zawodników w całej Polski podczas Zawodów Ogólnopolskich i Regionalnych w skokach przez przeszkody.

W miniony weekend Stado Ogierów w Łącku mogło gościć zawodników w całej Polski podczas Zawodów Ogólnopolskich i Regionalnych w skokach przez przeszkody. W imprezie wzięło udział prawie 140 zawodników z całej Polski, którzy wystartowali na 160 koniach. W zależności od wieku i stopnia wytrenowania wierzchowca pokonywali przeszkody od 100 do 140 cm. Pierwsze dwa dni zawodów składały się z konkursów  eliminacyjnych, natomiast w niedzielę odbyły się przejazdy finałowe, które wzbudziły największe zainteresowanie licznie zgromadzonej publiczności.

Jak ocenił sędzia główny zawodów Łukasz Małek, poziom sportowy uczestników był bardzo wysoki. Podkreślił, że szczególnie cenny był styl, w jakim zawodnicy pokonywali przeszkody.

Zarówno trenerzy, jak i sami jeźdźcy chwalili znakomicie przygotowaną i wymagającą trasę przejazdu wraz z nowoczesną i bezpieczną nawierzchnią. Konkurs dla koni 4- letnich wygrał Condor dosiadany przez Grzegorza Kubiaka. Właścicielem konia jest Stado Ogierów w Łącku.

Warto dodać, że dodatkową nagrodą w jednym z konkursów był puchar PKN ORLEN i wręczany przez panią kierownik Działu Sponsoringu Społecznego Wiolettę Kulpę. To wyjątkowe trofeum wraz z premią finansową  zdobyła szesnastoletnia Amelia Szczupakowska z Klubu Sportowego Nad Wigrami Mikołajewo. Niesamowity Chaccos Boy był bezkonkurencyjny i jako jedyny pokonał rozgrywkę konkursu Grand Prix bezbłędnie i w normie czasu.

KJ Łąck zaprosił ukraińskie rodziny tymczasowo przebywające w Polsce, które mogły bezpłatnie skorzystać z szeregu atrakcji i pod opieką animatora spędzić czas w Stadzie Ogierów w Łącku.
Sponsorem głównym Zawodów Ogólnopolskich i Regionalnych był PKN ORLEN.

 

Galeria zdjęć